Psujący się sprzęt AGD, biały osad na naczyniach lub przesuszona skóra – to tylko niektóre, z negatywnych skutków używania twardej wody. Wszystkiemu winne są pierwiastki – wapń oraz magnez. Podczas gdy za większość problemów z wodą odpowiedzialna jest działalność człowieka i jego ingerencja w naturalne środowisko, przyczyna nadmiernej twardości wody jest pochodzenia naturalnego. Nie znaczy to jednak, że nie jesteśmy w stanie się z tym uporać.
Twarda woda w domu – co to oznacza?
W każdej wodzie znajduje się wapń i magnez. Kiedy ich stężenie jest zbyt duże, wówczas mówimy, że woda jest twarda. Problemy z twardą wodą ma większość polskich województw, jednak są sposoby na twardą wodę – zarówno te domowe, jak i bardziej nowoczesne i innowacyjne.
Jak sprawdzić twardość wody?
Poziom twardości wody można sprawdzić w laboratorium terenowym lub w stacji sanitarno-epidemiologicznej. Można również skorzystać z usług firm, które zajmują się sprzedażą filtrów. Istnieje również możliwość wykonania tekstu samemu – należy użyć testera paskowego, lub nieco bardziej precyzyjnego testera kropelkowego. Najlepiej jednak o twardości wody przekonamy się – i to dosłownie – na własnej skórze. Twarda woda wysusza skórę i jest szczególnie niewskazana dla osób o cerze naczynkowej. Przyczynia się do powstawania teleangiektazji, czyli rozszerzonych naczynek.
ostatnie komentarze