W wodzie, która płynie z naszego kranu, możemy znaleźć drobinki piasku, rdzy, różnego rodzaju zawiesiny, ale także pierwiastki, których nie zobaczymy gołym okiem. Skąd wiemy, że tam są? Ponieważ łatwo poznać to po smaku i zapachu wody.
Odżelaziacz wody pozwala na skuteczne usunięcie nie tylko żelaza, ale też innych pierwiastków, na przykład manganu, arsenu czy też siarkowodoru. Co więcej, to urządzenie może również zlikwidować problem twardości wody, co w konsekwencji wiąże się ze zmniejszoną ilością proszku do prania czy też innych detergentów. Żelazo w wodzie może w znaczny sposób wpływać na smak potraw i napojów, które przygotowujemy. Niestety bez urządzeń filtracyjnych nie będziemy w stanie skutecznie usunąć żelaza. Pierwiastek ten może być szkodliwy zarówno dla naszego zdrowia, jak i urządzenia, które mają bezpośredni kontakt z wodą. Powoduje również zażółcenia armatury łazienkowej.
Proces, jakim jest odżelazianie wody jest dość prosty i zachodzi na zasadzie utleniania i wytrącania z wody związków żelaza, by następnie osadziły się na złożach filtracyjnych. Nie jest to proces skomplikowany, jednak wymaga użycia odpowiednich filtrów, by proces przebiegał szybko i skutecznie. Dzięki temu nasza woda będzie zdatna do spożycia już po wypłynięciu z kranu. Często takie urządzenia posiadają mineralizatory, co powoduje, że już nie będziemy musieli kupować butelkowanej wody ze sklepu, gdyż będziemy mieli jej pod dostatkiem w naszym domu. Polecany jest szczególnie tym, którym przeszkadza chemiczny smak wody.
ostatnie komentarze